Aftenskoler 2019

Aftenskoler 2019

I Svendborg finder du et bredt udvalg af undervisningstilbud til voksne.

• Sprog • Bevægelse • Yoga • Kreative og musiske fag • EDB • Foredrag om forskellige emner

 

AOF Center Sydfyn 

Mads Frederik Skjoldborg Medelbye
62 21 73 73
info@aofcenterfyn.dk

Basic Big Band

Rune Bech Lauesen
rune.b.l.@gmail.com

Bregninge Husflid

Bodil Larsen
62 22 34 36
leskovlarsen@gmail.com

Brudager Folkedansere

Tove Stenderup
62 28 14 66
thstenderup@yahoo.dk

Det Fynske Slagtøjakademi    

Jai Jenkov
21 49 89 35
jai@jenkov.dk

Egebjerg Kvadrillen    

Jytte Pilegaard
62 21 77 49
jk.pilegaard@stofanet.dk
 

Egense Husflid    

Laila Neumann
62 20 92 86
egense@husflid.dk
 

Egense/ Rantzausminde Foredragsforening    

Else Sass Jensen
 

ExDjazz

Jan Krøiss
exdjazz@exdjazz.dk

 

FO Svendborg    

Ellinor Harder
62 21 01 95
svendborg@fo.dk
 

FOF Svendborg    

Jan Bunkenborg
62 20 80 82
fof@fofsvendborg.dk
 

Gudbjerg Folkedansere    

Henning Lerche Hansen
 

Gudbjerg Husflidforening    

Mary Winther
62 25 20 49
 

Gudmekoret     

Valborg Andersen
groenagergaard@dlgmail.dk
 

Hesselager Folkedansere    

Karen Jensen
62 20 87 30
leifreinholdt@webspeed.dk
 

HIF    

Kurt Hendriksen
21 22 11 52
kurthendriksen@mail.dk
 

Koret Harmony    

Daniella Wellejus
26 71 44 52
daniellawellejus@yahoo.dk
 
LOF Sydfyn    

Erik Jakobsen
lof@lofsydfyn.dk
Maxima    Heine Fich Jespersen
22 40 95 06
maximamusik@gmail.com
 

Musik og Menneske    

Gunna Strange
22 46 96 02
info@musikogmenneske.dk
 

Musisk Aftenskole    

Sophus Mikkel Simonsen
51 30 58 79

Patchwork-91    

Ellen Wrisberg
21 21 65 78

Q-notes    

Tove Tang Thomsen
25 88 40 88
 

Septimuskoret    

Annette Isaksen
mail@septimus.dk
 

SUK Svendborg    
Tenna Aamann
Tlf. 75 95 56 14
suk@sukdanmark.dk

Svendborg Seniordans    

Emmy Madsen
62 21 45 26
adr.ehm@nypost.dk
 

Sydfyns Kunstskole    

Mads Frederik Skjoldborg Medelbye
62 21 73 73
info@aofcenterfyn.dk
 

Sydfyns Musikhøjskole    

Jan Aagaard
62 24 40 70
aagaardj@hotmail.com
 

Sydfyns Yogaskole    

Anneth Scheel
40 82 59 64
anneth.scheel@live.dk
 

Thurø Sangkor    

Mette Skov
mjs@gmail.com
 

Tåsingekoret    

Karen Lollesgaard
62 51 29 04
 

Vejstrup Valgmenighed  

Hanne Preisler Bønlykke