Aftenskoler

Aftenskoler

I Svendborg finder du et bredt udvalg af undervisningstilbud til voksne.

• Sprog • Bevægelse • Yoga • Kreative og musiske fag • EDB • Foredrag om forskellige emner

 

AOF Center Sydfyn 

https://aof.dk/center/aof-center-fyn

 

Basic Big Band

http://www.basicbigband.dk/

 

Bregninge Husflid

https://bregninge.husflid.dk/

 

Brudager Folkedansere

http://brudagerfolkedansere.dk/

 

Det Fynske Slagtøjakademi    

https://www.facebook.com/slagtojsakademiet/

 

Egebjerg Kvadrillen    

http://www.folkedansfyn.dk/hvad-er-folkedans/foreninger/egebjerg-kvadrillen/

 

Egense Husflid    

http://egense.husflid.dk/

 

Egense/ Rantzausminde Foredragsforening    

http://www.kultunaut.dk/perl/sted/type-nynaut/nr-154682

https://www.egenseforsamlingshus.dk/

 

ExDjazz

http://www.exdjazz.dk/

 

FO Svendborg

https://fora.dk/om-fora/foras-foreninger/fo-svendborg/    


FOF Svendborg    

https://www.fof.dk/svendborg

 

Gudbjerg Folkedansere    

https://www.facebook.com/Gudbjergfolkedanser/

 

Gudbjerg Husflidforening

https://gudbjerg.husflid.dk/    


 

Gudmekoret     

Valborg Andersen
groenagergaard@dlgmail.dk
 

Hesselager Folkedansere    

Karen Jensen
62 20 87 30
leifreinholdt@webspeed.dk
 

HIF    

Kurt Hendriksen
21 22 11 52
kurthendriksen@mail.dk
 

Koret Harmony    

Daniella Wellejus
26 71 44 52
daniellawellejus@yahoo.dk
 
LOF Sydfyn    

Erik Jakobsen
lof@lofsydfyn.dk
Maxima    Heine Fich Jespersen
22 40 95 06
maximamusik@gmail.com
 

Musik og Menneske    

Gunna Strange
22 46 96 02
info@musikogmenneske.dk
 

Musisk Aftenskole    

Sophus Mikkel Simonsen
51 30 58 79

Patchwork-91    

Ellen Wrisberg
21 21 65 78

Q-notes    

Tove Tang Thomsen
25 88 40 88
 

Septimuskoret    

Annette Isaksen
mail@septimus.dk
 

SUK Svendborg    
Tenna Aamann
Tlf. 75 95 56 14
suk@sukdanmark.dk

Svendborg Seniordans    

Emmy Madsen
62 21 45 26
adr.ehm@nypost.dk
 

Sydfyns Kunstskole    

Mads Frederik Skjoldborg Medelbye
62 21 73 73
info@aofcenterfyn.dk
 

Sydfyns Musikhøjskole    

Jan Aagaard
62 24 40 70
aagaardj@hotmail.com
 

Sydfyns Yogaskole    

Anneth Scheel
40 82 59 64
anneth.scheel@live.dk
 

Thurø Sangkor    

Mette Skov
mjs@gmail.com
 

Tåsingekoret    

Karen Lollesgaard
62 51 29 04
 

Vejstrup Valgmenighed  

Hanne Preisler Bønlykke